12 مزیت فضای کار اشتراکی برای دورکارها (بخش اول)

  • تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۱
12 مزیت فضای کار اشتراکی برای دورکارها (بخش اول)

به نظر شما فضای کار اشتراکی برای فریلنسرها و افرادی که به صورت دورکاری فعالیت می کنند چه مزایایی دارد؟ به نظرتان ارزش دارد برای آن هزینه شود؟ تا حالا به این فکر کردید که چرا افراد به دنبال مکان های جذاب برای کار کردن می گردند؟
فضای کار اشتراکی یک جایگزین بسیار مناسب برای کار کردن در خانه است، اگر در دسترس باشد. همینطور برای کسانی که در شهر یا کشور دیگری ساکن هستند (مثل دانشجویانی که برای تحصیل در شهر دیگری اقامت دارند یا افرادی که در مأموریت بلندمدت کاری به سر می برند و فعالیتشان را به صورت دورکاری انجام می دهند)، فضای کار اشتراکی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای کار کردن در طول مدت اقامتشان باشد.
زمانی که در شغل اداری قبلی‌ام مشغول به کار بودم، هرگز نمی توانستم طی یک میلیون سال تصور کنم که این شانس را داشته باشم که از فضاهایی الهام بخش مانند WeWork در بوگوتا، کلمبیا، یا Selina CoWork در مکزیکوسیتی، یا فضای کار اشتراکی در خانه های تلفیقی مانند Nine Coliving کار کنم..

یکی از حقایقی که در مورد فضاهای کار اشتراکی وجود دارد این است که شما می توانید به عنوان عشایر دیجیتال (شخصی که دائما در سفر است و از طریق امکانات دیجتال فعالیت می کند) یا به عنوان یک کارمند رسمی تمام وقت در شرکتی که بخشی از یک فضای کار اشتراکی را در قالب یک فضای اداری خصوصی اجاره کرده است در آنها کار کنید. هر دو موقعیت به متخصصان این امکان را می دهد که از تمام مزایای این محیط های کاری منحصر به فرد که خلاقیت و کارآفرینی را تقویت می کند، بهره مند شوند.

من در واقع این مقاله را از پشت یک میز در فضای باز روی یک عرشه که مشرف به رودخانه ای در Selina CoWork در مدلین، کلمبیا بود، نوشتم.

به جای اینکه هدفون را در گوش هایم بگذارم تا به موسیقی گوش دهم، داشتم به صدای آب روان در نهر کنار پاسیو گوش می دادم. همین چند لحظه پیش به مردی از نیوزلند که اوایل هفته گذشته در آشپزخانه عمومی ملاقات کرده بودم سلام دادم. هر روز در نحوه تنظیم فضای کاری ام برای آن روز یا اینکه با چه کسانی ملاقات می کردم کمی تفاوت وجود داشت.

فضای کار اشتراکی چیست؟
در تعریف فضاهای کار اشتراکی، لازم است به این نکته اشاره کنم که اینگونه مکان‌ها، محیط های اداری هستند برای افرادی که از راه دور (به بیان دیگر خارج از محیط سازمان یا شرکتی که قرارداد دارد) کار می‌کنند، آن ها همچنین می توانند خانه های جدیدی برای شرکت‌های کوچکی باشند که می خواهند یک فضای اداری جذاب را با تمامی امکانات و امتیازات فضای کار اشتراکی اجاره کنند.

محبوبیت فضاهای کار اشتراکی در سرتاسر جهان، برای فریلنسرها، کارمندان دورکار، عشایر دیجیتال*، مشاغل کوچک و کارآفرینان در حال افزایش است.

عشایر دیجیتال افرادی هستند که از راه دور کار می کنند و تصمیم می گیرند به مکان های جدیدی سفر کنند تا زندگی در شهرها یا کشورهای جدید را تجربه کنند به طوری که در شغل خود نیز موفق باشند (تا زمانی که اینترنت وجود دارد).


فضاهای کار اشتراکی جایگزین مناسبی برای مدل سنتی «کار در خانه» هستند، به این صورت که اگر دورکار هستید، دیگر مجبور نیستید تنها بمانید. و می‌توانید در کنار افراد دیگری که مثل شما کار می کنند، در یک فضای اداری الهام‌بخش با امکانات و مزایایی نظیر شبکه‌سازی، رویدادهای آموزشی و طراحی الهام‌بخش کار کنید.
ما شبکه‌ای از افراد با انگیزه را که می‌خواهند از راه دور کار کنند، توسعه و مدیریت می‌کنیم. با عضویت رایگان در این شبکه، ما در تلاش برای برقراری ارتباط شما با کارفرماهایی خواهیم بود که به دنبال متخصصان با استعداد هستند.
من تا قبل از تابستان 2018 دورکاری نمی‌کردم، بنابراین از آن زمان، مجبور بودم تمام دانش کار از راه دور را به سرعت جمع‌آوری کنم، زیرا با دن به سراسر جهان سفر می‌کردم تا از راه دور کار کنم و در عین حال تجربیات خوبی در خارج از کشور کسب می کردم.

فضاهای کار اشتراکی، همانند کار از راه دور و کار در منزل، در آینده کسب و کار نقش بسیار مهمی خواهند داشت. در اینجا فهرستی از مزایای فضاهای کار اشتراکی برای افراد دورکار و فریلنسرها، عشایر دیجیتال و کارآفرینان وجود دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

1- شما با متخصصان الهام بخش در فضاهای کاری ملاقات خواهید کرد.
برخلاف گروهی از کارمندان که به شکل مرسوم و سنتی در یک دفتر کار می کنند، فضای کار اشتراکی یک خانه حرفه ای برای افرادی است که دارای انواع شغل ها و استعدادها هستند.

قبل از اینکه خانه‌ام را برای سفر و کار از راه دور ترک کنم، هرگز در کنار توسعه‌دهندگان وب، طراحان گرافیک، فروشندگان نرم افزار و متخصصان تجارت الکترونیک در یک اتاق کار نکرده بودم.

فضای کار اشتراکی من را با بسیاری از مشاغلی که حتی نمی‌دانستم وجود دارند و انواع افرادی که در این حرفه ها فعالیت دارند آشنا کرد. همین که در محیط شلوغ پیرامون افرادی که وب‌سایت‌ها را کدنویسی می‌کنند، رمان می‌نویسند و استارت‌آپ‌ها را طراحی می‌کنند، قرار داشتم، متفاوت از صحبت‌های درون شرکتی و جلسات خشکی بود که می‌دانستم بخشی جدایی‌ناپذیر از «زندگی حرفه‌ای» من است. این الهام‌بخش بود.

2- فضای کار اشتراکی الهام بخش تر است نسبت به دفاتر کار سنتی و مرسوم

آیا تا به حال با لپ تاپ خود در یک توری به اندازه انسان کار کرده اید؟ روی یک تراس؟ یا یک باکس؟

همه در یک روز در حین کار در فضای اشتراکی Selina در Medellin، کلمبیا، دو مورد از این سه کار را انجام داده‌ام (آیا می توانید حدس بزنید کدامشان را؟) و بسیاری از انواع دیگر طراحی های خلاقانه وجود دارد که فضاهای کار اشتراکی طراحی کرده اند.

گاهی اوقات تغییر محیط پیرامون بهترین راه الهام گرفتن است، به همین دلیل است که بهترین فضاهای کار اشتراکی به اتاق‌های استراحت، تراس در فضای باز، آشپزخانه های اجتماعی، میزهای مرتفع، نیمکت ها، زیپ لاین ها و … تجهیز شده اند.

3- برخی از فضاهای کار اشتراکی به صورت 24/7 باز هستند.
در حالی که همه فضاهای کار اشتراکی به صورت 24/7 باز نیستند، معمولاً می توانید یکی از آن ها را در بهترین شهرهای کار از راه دور پیدا کنید.

این ویژگی کار شما را در مواقعی که نیاز دارید تا دیر وقت کار کنید یا زودتر به سر کار بیایید یا آخر هفته کار کنید، آسان می کند. حتی ممکن است در این مواقع تنها هم نباشید، زمانی که در بر روی پروژه ای در ضرب الاجل فوری آن کار می کنید یا در روزهای جمعه کارهایتان را جمع و جور می کنید تا برای هفته بعدی آماده شوید.

در مریدا، مکزیک، ما به عضویت یک فضای کار اشتراکی در Conexion 60 درآمدیم که باعث شد بنا بر نیاز ما برای فعالیت به صورت 24/7 دسترسی داشته باشیم.
در صورتیکه می‌خواستیم در آخر هفته‌های بارانی به آنجا برویم، برای ما بسیار سودمند بود، اگر کار دیگری برای انجام دادن نداشتیم (و اینترنت در Airbnbs این پتانسیل را دارد که قطع و وصلی داشته باشد).

نکته مفید

توصیه می‌کنیم به خاطر داشته باشید که کار کردن بیش از حد یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که هنگام کار از راه دور باید از آن اجتناب کنید، بنابراین این را در نظر داشته باشید – تعادل سالم کار و زندگی کلیدی است!

به همین خاطر ما در پالن طبق بررسی هایی که انجام داده ایم بهترین ساعت کار مفید برای فعالیت کاری را در روزهای غیر تعطیل از 7:30 تا 9 شب در نظر گرفته ایم تا اعضاء فضای کار اشتراکی پالن بتوانند با برنامه ریزی دقیق بهترین ساعت فعالیت خود را تعیین نموده و تعادل مناسبی بین زندگی کاری و شخصی خود بوجود آورند.

4- فضاهای کار اشتراکی معمولا میزبان برنامه‌ها و رویدادهای شبکه‌ای هستند.

در فضای کار اشتراکی Comunal در لیما، پرو، در یک رویداد هفتگی به نام Spanglish شرکت کردم، که در آن متخصصان انگلیسی زبان این فرصت را دارند که با اسپانیایی زبانان ارتباط برقرار کنند و به سؤالات آشنایی با شما در قالب تبادل زبان پاسخ دهند.

نه تنها سرگرم کننده بود، بلکه با دانش محاوره‌ای جدید اسپانیایی و چند نفر جدید آشنا شدم تا در فضای کار اشتراکی برای چند هفته بعدی سلام و علیک داشته باشم.

در سلینا در مدلین، کلاس‌های یوگا و جلسات مدیتیشن برگزار شد. در WeWork La 93 در بوگوتا، من و همسرم دن حتی میزبان یک رویداد اجتماعی برای گفتگو پیرامون عکاسی، رسانه های اجتماعی و کسب و کار برای هر کسی که می خواست در آن شرکت کند بودیم.

رویدادهایی از این قبیل به مکان‌هایی که حول محور «کار» متمرکز شده‌اند، حس اجتماعی می‌دهند، و مزایای عالی – و معمولاً جالب‌تری – نسبت به یک ساعت خوش مرسوم بعد از ساعت کاری به همراه همکاران در یک کافه مشابه را دارند.

5- فضای کار اشتراکی، کار از راه دور را در هنگام سفر ممکن می سازد

اگر می خواهید راه حلی پیدا کنید که هنگامی که به سفر می روید از راه دور کار کنید، فضای کار اشتراکی ممکن است یک گزینه یا یک راه حل برای شما باشد.

در Medellin، کلمبیا، من با تعدادی از متخصصین عشایر دیجیتال آشنا شدم که از ماه ها و حتی سال ها به نقاط مختلف عمدتا به تنهایی سفر می کردند. آن‌ها هر جا که می‌رفتند به دنبال فضاهای کار اشتراکی می‌گشتند تا بتوانند وای‌فای ثابت، محل کاری تضمین شده در فضای کاری و ارتباط روزانه با چهره‌های آشنا داشته باشند.
به این دلایل است که فضاهای کار اشتراکی، راه حل پایدارتری برای کار از راه دور و در مسافرت نسبت به انجام کار در کافی شاپ ها و رستوران ها یا لابی مسافرخانه ها هستند.

اگر می خواهید راه حلی پیدا کنید که هنگامی که به سفر می روید از راه دور کار کنید، فضای کار اشتراکی ممکن است یک گزینه یا یک راه حل برای شما باشد.

برنامه‌ای مانند سال از راه دور ما را بررسی کنید تا به شما کمک کند اقامتگاه‌های مسافرتی و کار مشترک را تنظیم کنید. من و دن هر دو در یک برنامه بوده ایم و جز چیزهای عالی چیزی برای گفتن نداریم!

در Medellin، کلمبیا، من با تعدادی از متخصصین عشایر دیجیتال آشنا شدم که از ماه ها و حتی سال ها به نقاط مختلف عمدتا به تنهایی سفر می کردند. آن‌ها هر جا که می‌رفتند به دنبال فضاهای کار اشتراکی می‌گشتند تا بتوانند وای‌فای ثابت، محل کاری تضمین شده در فضای کاری و ارتباط روزانه با چهره‌های آشنا داشته باشند.
به این دلایل است که فضاهای کار اشتراکی، راه حل پایدارتری برای کار از راه دور و در مسافرت نسبت به انجام کار در کافی شاپ ها و رستوران ها یا لابی مسافرخانه ها هستند.

ادامه این مقاله را در مقاله بعد بخوانید…

اشتراک گذاری در