15 نکته برای به دست آوردن حداکثر بهره از کار در یک فضای کار اشتراکی

  • تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
15 نکته برای به دست آوردن حداکثر بهره از کار در یک فضای کار اشتراکی

حتما برای شما مهم است که بدانید چرا در یک فضای کاری اشتراکی عضو شوید و چه مزایایی برای شما دارد. چه هدفتان این باشد که بدون برقراری ارتباطات اجتماعی زیاد، یا بدون تلاش برای ایجاد یک جامعه حرفه‌ای قدرتمند به کار خود بپردازید و یا اینکه بخواهید در یک محیط مولد در کنار سایر افراد باشید، باید یک رویکرد شخصی برای عضویت خود در جامعه طراحی کنید و داشته باشید. در زیر لیستی از نکاتی آورده شده که بر اساس محیط اطراف ما تهیه شده و می تواند به شما کمک کند از حضور در فضای کار اشتراکی بیشترین بهره را ببرید.

خودتان را نشان دهید

برای معرفی خودتان به اعضای جدید ابتکار عمل داشته باشید، حتی اگر این موضوع کاملاً خارج از تیپ شخصیتی شما باشد. هیچ چیز بهتر از ایجاد یک برداشت اولیه خوب و دوستانه برای یک همکاری نیست. یک سلام! راه طولانی را کوتاه خواهد کرد، یا حتی می تواند همکاری بعدی را برای شما به ارمغان بیاورد، مشتری بعدی را جذب شما کند، الهام‌بخش‌ترین گفتگو را به وجود آورد یا به سادگی یک دوستی خوب جدید برقرار کند.

یک لبخند ساده و گفتن “صبح بخیر” هنگام ورود به دفتر می تواند آغازگر یک رابطه عالی باشد. شناخت همکارانتان به ایجاد محیطی بدون استرس کمک می کند که منجر به زندگی کاری بهتر و بهره وری بیشتر می‌شود! کمی استراحت کنید و همکارانتان را برای ناهار یا قهوه دعوت کنید، غذا یا شیرینی بیاورید، این ها راه هایی عالی هستند برای شناخت سریع همه افراد، به خصوص اگر خجالتی هستید. از اعضای جدیدمان دعوت می‌کنم تا برای چای در «غرفه چای» در Collab House به من بپیوندند.

یک استراتژی خوب این است که با افرادی که در زمینه های متفاوت با شما فعال هستند گفتگو کنید و نقطه تلاقی بین فعالیت هایتان را پیدا کنید. ناهار را با فردی در زمینه کاری خود بخورید و با آغوش باز در مورد فرصت ها و مسائل موجود در صنعت صحبت کنید. داشتن چند نفر برای مرور ایده ها عالی است که البته لازم است که مایل به بحث در مورد پروژه های شما باشند.

در اجتماعات حضور داشته باشید

اگر نمی‌خواهید به سبک خودتان برای صحبت با دیگران یا ایجاد ارتباط اقدام کنید، حداقل خودتان و کسب‌وکارتان را در رویدادهای اجتماعی معرفی کنید تا همه از اینکه شما چه کسی هستید و چه می‌کنید آگاه باشند! یک راه عالی و بدون دردسر برای ملاقات با همکارانتان شرکت در رویدادها و گردهمایی های اجتماعی است که توسط فضای کار اشتراکی سازماندهی شده اند.

اولین قدم مشارکت است. بیشتر فضاهای کار اشتراکی میزبان رویدادها، کارگاه‌ها، گفتگوهای مهمان، جلسات اجتماعی و ساعات شاد و رویدادهای شبکه‌ای ویژه هستند تا به اعضا فرصتی برای هم‌صحبتی، به اشتراک‌گذاری پروژه‌های آینده، شکست‌های گذشته و موفقیت‌های فعلی دهند. یک اجتماع زمان و هزینه زیادی را برای اعضای خود سرمایه‌گذاری می‌کند، با عضویت در آن فرصتی برای تعامل با همکاران و کسب بهترین بهره را از رویدادها به دست می آورید.

اجتماعی‌سازی کنید، نه فقط شبکه‌سازی

هدف این نیست که تا حد امکان با افراد زیادی صحبت کنید: یک مکالمه معنادار و جالب ارزش تبادل هزار کارت ویزیت را دارد. نیازی نیست در همه آنها شرکت کنید، اگر رویدادی اصلاً مورد توجه‌تان نیست، نیاز نیست در آن حضور پیدا کنید. تقویم رویدادهای آینده فضای کار اشتراکی خود را بررسی کنید، به روز باشید و اگر چیزی از راه دور در کانون توجه شما وجود دارد، آن را بررسی کنید.

ابتکار عمل داشته باشید

یک کارگاه آموزشی در حوزه تخصصی خود راه اندازی کنید یا دورهمی کافه‌ای سازماندهی کنید، یا میزبان یک تورنمنت تنیس روی میز یا جلسه ماهیانه جامعه باشید. با مدیر جامعه خود صحبت کنید و آن را سازماندهی کنید. این یک راه عالی برای معرفی خود (یا شرکتتان) و آشنایی با همسایگان و احتمالاً یافتن مشتری جدید یا به دست آوردن بازخورد است.

فقط به فکر فروش نباشید
همیشه هم به دنبال فرصت هایی برای فروش نباشید. افرادی که صرفاً سعی می کنند یک مکالمه کوتاه در کنار آبسردکن یا آشپزخانه داشته باشند، لزوماً علاقه ای به فروش سخت ندارند و بنابراین خیلی سریع مردم اقدام به فاصله گرفتن از شما می کنند.

مکالمه هوشمندانه انجام دهید

هنگامی که افراد به طور کامل در بحث مشارکت ندارند، گفتگوهای طولانی را با آن‌ها شروع نکنید، بیشتر اوقات آنها فقط می‌خواهند با شما رفتار خوبی داشته باشند. همیشه از آنها بپرسید که آیا آمادگی بحث را دارند یا خیر.

مدیر جامعه خود را بشناسید
بسیاری از فضاهای کار اشتراکی یک مدیر جامعه دارند که منبع ارزشمندی محسوب می‌شود. آنها شناخت بسیار خوبی نسبت به افراد داخل فضا دارند، از رویدادها مطلع هستند، با هر مسأله ای که پیش آید سروکله می‌زنند و مایلند خدمات خود را تا حد امکان بهتر انجام دهند. سوال بپرسید، بازخورد بدهید و ایده ها و پروژه های خود را با وی به اشتراک بگذارید! آنها خوشحال می شوند که به صحبت های شما گوش دهند و به شما کمک کنند تا راه حلی پیدا کنید یا افرادی را به شما معرفی کنند که می توانند به صورت حرفه ای به شما کمک کنند. این کار شما را در بالای ذهن آنها قرار می دهد و می تواند به ارجاع همکارانی که می توانند از خدمات شما بهره مند شوند کمک کند.

با آشنایی با مدیر جامعه یا یک کارمند دارای ارتباطات موثر در فضای کار، آماده خواهید بود تا ارتباطاتی را ایجاد کنید که در نهایت ممکن است یک تجارت سودمند را برای شما به فراهم کند.

همکاری مشترک ایجاد کنید

وقتی برای خودتان کار می کنید، باید توجه داشته باشید که توانمندی‌های شما محدودیت دارد. کمک به یکدیگر بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ همکاری است. اگر به عنوان مثال یک توسعه‌دهنده نرم افزار هستید، به طور همزمان یک طراح، مدیر محصول یا بازاریاب نیستید. وقتی در یک فضای کار اشتراکی فعالیت می کنید، افرادی که دارای چنین مهارت هایی هستند احتمالاً درست در مجاورت شما کار می کنند و آن ها نیز به اندازه شما به ساختن محصولی عالی علاقه مند هستند.

با اشتیاقی بالا و واقعی به کاری که اعضای فضای کار انجام می دهند، در جامعه خود سرمایه گذاری کنید. سوال بپرسید. این کار به هر دو طرف فرصتی برای یادگیری نقاط قوت و فرصت های همکاری می دهد! بهترین فضاهای کار اشتراکی این قابلیت را دارند که می توانید در آن ها جستجو کنید و دقیقاً برای آنچه نیاز دارید از کسی کمک بخواهید! در یک فضای اجتماعی واقعی، سخاوت و روحیه کمک‌رسانی قلب همه چیز است.

از درخواست کردن نترسید

نکته مهم در مورد کار مشترک این است که آنها به عنوان فضاهای انسانی واقعی عمل می کنند.

با همکاران خود صحبت کنید و همینطور با میزبان خود مکالمه کنید. به آنها اجازه دهید بدانند که به دنبال چه هستید: آنها شما را از طریق منابع نامحدود شبکه، دانش، کار مشترک خود راهنمایی می کنند و این کار به شما کمک می کند تا یکپارچه شوید. زمانی که درخواست کمک می کنید تا جایی که ممکن است دقیق باشید.

در جامعه آنلاین مشارکت کنید

از ابزار ارتباطی جامعه فضای کار اشتراکی خود استفاده کنید – گروه WhatsApp یا کانال Slack یا یک گروه فیس بوک برای کمک سریع در مورد سؤالات مرتبط («کمک کنید من به یک طراح/متخصص UX/نویسنده محتوا و غیره نیاز دارم»).

پیشنهادات را دریابید

بهینه سازی تجربه کاری شما در فضای کار اشتراکی به معنای استفاده کامل از منابع در دسترس شماست. فضای کاری شما ممکن است راه حل های واضحی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما کمک کند بهترین کار را انجام دهید، مانند اتاق های جلسه، تجهیزات سمعی و بصری برای استفاده از ارائه، و/یا خدمات چاپ و کپی، و همچنین اقلام رایگان مانند قهوه، آب، و تنقلات…

بیشترین چیزی که از نگاه افزاد غافل مانده این است که بیشتر فضاهای کار اشتراکی دارای تخفیف های عالی برای سایر کسب و کارهای مجاور آنها از قبییل رویدادها و کنفرانس ها هستند. به عنوان مثال، ما 15٪ تخفیف در فروشگاه محلی پیتزا و ساندویچ، تحویل رایگان و موارد دیگر دریافت می کنیم. گاهی اوقات اگر خوب جستجو، ممکن است بلیط های رایگان برای کارگاه ها و کنفرانس های مختلفی که در سراسر شهر برگزار می شود دریافت کنید.

منظم و منضبط باشید

کار کردن در خارج از اتاقک، حواس‌پرتی بیشتری برای شما ایجاد می‌کند. شروع گفتگوهای تصادفی کاری آسان است زیرا برخورد مردم در چنین اماکنی معمولاً دوستانه است. سازماندهی فعالیت ها و منظم بودن در محل کار نه تنها به افزایش بهره وری شما کمک می کند، بلکه به همکاران شما نیز کمک می کند تا بهره وری بیشتری داشته باشند. از آنجا که در مکانی هستید که اتفاقات زیادی در اطرافتان رخ می دهد و ممکن است به راحتی به طرف آن ها جذب شوید، به زودی می توانید فریب بخورید.

یک روال تنظیم کنید

مهمترین نکته در مورد بهره وری این است که تنها با تنظیم یک روال و منظم بودن می توان به آن دست یافت. یک روال آماده کنید و برای پیروی از آن مشتاق باشید. تایمرهایی را برای مدت زمانی که قرار است سر کار کنید تنظیم کنید و تمرکز شدید داشته باشید و استراحت کنید تا روز کاری خود را در مسیر درست نگه دارید – پیاده روی یا گفتگو کنید. ثابت قدم باشید و با یک دوست همکار برنامه‌ریزی کنید تا هر روز سر ساعت معینی برای صرف قهوه ملاقات کنید.

از برنامه‌های مدیریت زمان شخصی استفاده کنید؛ آنها می توانند نقش مهمی در افزایش بهره وری داشته باشند و شما را در زمانبندی از پیش تعیین شده تان نگه می دارند.

برای خرید هدفون مناسب هزینه کنید

هنگامی که یک سری گفتگوهای جالب در اطراف اتفاق می افتد، ممکن است تمرکز داشتن روی کارتان سخت باشد. وجود سر و صدا یک شکایت اصلی در دفاتر باز است. خواه صداهای دیجیتالی باشد مانند زنگ تلفن یا اعلان‌های رایانه، یا صدای سرفه یا عطسه انسان، در هر صورت صداهای محیطی فضاهای کار اشتراکی می‌تواند حواس‌تان را پرت کند. به راحتی ممکن است وارد مکالمات تصادفی با افرادی شوید که در اطراف شما نشسته اند. گاهی اوقات این مسأله می تواند به شدت حواس پرتی ایجاد نموده و از بهره وری شما بکاهد.

هدفون علامت جهانی کار اشتراکی است که نشان دهید نمی خواهید کسی مزاحمتان شود. هدفون بهترین پیشنهاد برای داشتن بهره وری بالا است. اگر می توانید، برای خرید یک هدفون حذف نویز هزینه کنید.

حضور در نقاط مختلف فضای کار اشتراکی را امتحان کنید

یکی از بهترین مزایای کار در یک فضای کار اشتراکی، توانایی شما در انتخاب محل کار است. بسیاری از فضاهای کار اشتراکی با “حالت” های مختلف در ذهن طراحی شده اند – از میزهای اشتراکی و سالن های استراحت گرفته تا گوشه های مخفی و اتاق های کنفرانس.

با مدیر جامعه یا تیم فضای کار صحبت کنید و سعی کنید بفهمید در کدام ناحیه احساس راحتی بیشتری دارید. اگر برای تمرکز بر روی میز خود مشکل دارید، به یک کاناپه یا میز اشتراکی مراجعه کنید. احتمالاً ناحیه ای وجود خواهد داشت که به شما احساس خوب حضور در خانه را بدهد.

اشتراک گذاری در