12 مزیت فضای کار اشتراکی برای دورکارها (بخش دوم)

  • تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۱
12 مزیت فضای کار اشتراکی برای دورکارها (بخش دوم)

6- فضای کار اشتراکی نشان داده است که فریلنسر بودن دیوانه‌کننده نیست.
انقلاب دیجیتال، ظهور پدیده ای تحت عنوان کار از راه دور و همه عواملی که مشاغل خلاق را ممکن ساخته است، به بسیاری از افراد این فرصت را داده تا کسب و کار خود را راه اندازی کنند و شروع به کار آزاد یا فریلنسری کنند. شغل آزاد تنها زمانی برای من امکان پذیر شد که با سبک زندگی کار از راه دور و این باور که کار می تواند در هر جایی انجام شود هماهنگ شدم.

این انتقال از شغل سنتی تمام وقت اداری، به فضاهای کار اشتراکی اجازه می دهد تا مکان هایی باشند که فریلنسرها بتوانند احساس کنند به خوبی با آن ها منطبق شده اند. در واقع، هیچ مکانی بهتر از یک فضای کار اشتراکی برای فریلنسرها وجود ندارد – در حالی که با افراد مشابه خودشان ملاقات می‌کنند، در چه محل دیگری می توان چنین جامعه ای را پیدا کرد؟

7- فضای کار اشتراکی، روحیه کارآفرینی را پرورش می دهد.
همانطور که در بالا ذکر کردم، فضاهای کار اشتراکی برای کسانی قابل استفاده است که از راه دور کار می کنند یا گروهی از کارمندان یک شرکت کوچک که به دنبال فضای اداری در یک فضای کار اشتراکی هستند.

فضاهای کار اشتراکی (به دلیل اینکه پدیده ای نسبتاً نوظهور هستند) معمولا ساختمانی نوساز دارند و به همین دلیل طراحی های خلاقانه و مدرن را در ساختمان های خود جای داده اند.

کارآفرینی، از آنجایی که می تواند بسیار خارج از چارچوب باشد، به سطح خاصی از محیط الهام بخش نیز نیاز دارد. چه شما و تیمتان در مجموع سه نفر یا پانزده نفر باشید، حضور در یک فضای کاری اشتراکی و استفاده از همه مکان‌های پویا و مزایای آن، احتمالاً ایده‌های جدیدی را الهام می‌بخشد.

8- برخی از فضاهای کار اشتراکی عضویت چند شهر را ارائه می دهند.

با افزایش محبوبیت فضاهای کار اشتراکی همراه با افزایش افراد حرفه‌ای که از راه دور کار می کنند، فضاهای کار اشتراکی که مکان های متعددی دارند، مزایای زیادی را به همراه دارند.

اگر تا اینجا مقاله را خوانده باشید، احتمالاً نام WeWork، یکی از جهانی ترین برندهای فضای کار اشتراکی را شنیده اید. من و دن در شعب مختلف WeWork در کلمبیا تا ایالات متحده کار کرده ایم. فضاهای سلینا، که غالبا دارای هاستل های مسافرتی هستند و نوعی تجربه همنشینی در خارج از کشور را به وجود می آورد، بیشتر در بخش «عشایر دیجیتالی» فضاهای کار اشتراکی قرار دارند.

9- یک مدیر جامعه فضای کار اشتراکی به مدیریت تجربه شما کمک می کند.

مدیر جامعه فضای کار اشتراکی معمولاً فردی است که تلاش می کند تا مطمئن شود در فضای کار اشتراکی تجربه خوبی را بدست می آورید.

این شخص معمولاً خبرنامه‌های جامعه را ارسال می‌کند که دربرگیرنده جزئیات افراد یا شرکت‌های جدید عضو فضای کار، رویدادهای پیش رو و فرصت‌ها را برای ارائه بازخورد درباره آنچه که تمایل دارید اتفاق بیفتد، ارسال می‌کند.

بسته به اندازه فضای کار اشتراکی، ممکن است چندین مدیر جامعه وجود داشته باشند که یک بخش از اعضا را مدیریت کنند. معمولاً یک ایده عالی این است که با مدیر جامعه صمیمی شوید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از عضویت در فضای کاری خود می برید.

10- هیچ کس شما را شرمنده نمی کند که چرا در یک ننو، باکس یا فضای باز کار می کنید.

در یک دفتر کار سنتی، اگر پشت میزتان نباشید، همکارانتان ممکن است از عدم حضورتان تعجب کنند یا حتی فرض کنند که از سست شده اید.

حتی بدتر از آن، اگر متوجه نباشند که شما واقعاً آنلاین هستید، می توانند فکر کنند که شما آن روز را ترک کرده اید. سوء برداشت ها و تصورات غلط بسیاری ممکن است بوجود آید وقتی افراد «پشت میز بودن» را به معنای واقعی کلمه بپذیرند.
در یک فضای کار اشتراکی، «میز» مفهوم جدیدی دارد.
میز شما می‌تواند در هر جایی که احساس راحتی می‌کنید، وجود داشته باشد، چه در محیط بیرونی زیر یک چتر، یا در کافه ای در یک مکان عمومی.

این مورد یکی از ویژگی های مورد علاقه خود من در حیطه فضای کار اشتراکی است.

11- فضای کار اشتراکی به کاهش تنهایی و اضطراب دورکارها کمک می کند.

برای دورکارها یا افرادی که در منزل کار می کنند، یافتن راهی که از فرسودگی شغلی و انزوا جلوگیری کنند، یک دغدغه واقعی است.

اضطراب و تنهایی اغلب ناشی از احساس انزوا در هنگام کار در منزل یا کار به تنهایی خارج از فضای شرکت است.

فضاهای کار اشتراکی با ایجاد یک فضای اجتماعی ثابت (یا جامعه ای که انتخاب می کنید در آن حضور داشته باشید) به حل این مسائل کمک می کند، که در آن افراد دیگری را خواهید دید و می توانید به ملاقات با افراد و ایجاد ارتباطات معنادار با آن ها ادامه دهید.

با این حال که فضای کار اشتراکی برای همه راه حل مناسبی نیست، به خصوص در شرایطی که محل زندگی شما نزدیک به یکی از آن ها نباشد و نیاز به رفت و آمد دارید، می تواند مشکل احساس تنهایی هنگام کار از راه دور را رفع کند.

این یکی از بزرگترین مزایای فضاهای کار اشتراکی است.

12- فضاهای کار اشتراکی به عشایر دیجیتال پایداری و روال می بخشد.
عشایر دیجیتال بودن می تواند بسیار طاقت فرسا باشد – آزادی برای ایجاد برنامه کاری از راه دور خود، کار در مناطق زمانی مختلف و چگونگی تعادل بین بهره وری و انگیزه.

یکی از بزرگترین مشکلات تبدیل شدن به عشایر دیجیتال، برای من، پایبندی به یک برنامه کاری بود که روزهای هفته مانند روزهای هفته و آخر هفته ها مانند آخر هفته ها به نظر برسند، قبل از اینکه فضایی برای کار اشتراکی داشته باشم.
رفتن به یک فضای کار اشتراکی، حس رفتن به دفتر کار را به شما بازمی گرداند، اما اگر یک فریلنسر، کارآفرین یا عشایر دیجیتالی در راه هستید، این دفتر – بلکه یک محیط کاری – است که انتخاب می کنید.

حضور روزانه در یک فضای کار اشتراکی ثابت، بیشتر از رفتن به کافه‌ای که ممکن است چند روزی تعطیل باشد، یا در زمانی که برای نشستن سر میز مورد علاقه تان صندلی وجود نداشته باشد، احساس تعلق و روال ایجاد می‌کند.

رفتن به یک فضای کار اشتراکی نسبت به کار کردن در منزل مسلما جنبه اجتماعی بیشتری دارد. تمرکز در یک فضای کار اشتراکی آسان تر از منزل است زیرا نمی توانید کسل شوید و یا به تمیزکاری و کارهای منزل بپردازید.

کارآمدتر و با انگیزه بودن در یک فضای کار اشتراکی که افراد زیادی در آن کار می کنند، در مقایسه با کافه ای که ممکن است حواستان به دویدن تعدادی بچه یا یک گربه بامزه پرت شود، یا صدای تق تق یک دستگاه اسپرسوساز که برای تلفنی که باید پاسخ دهید مزاحمت ایجاد می کند، راحت تر است. (من در چنین فضایی بوده ام!).

بنابراین، آیا فضای کار اشتراکی به درد می خورد؟
به طور کلی، فضاهای کار اشتراکی به خوبی انعطاف پذیر، اجتماعی و انگیزشی هستند که باعث می شوند کارها با موقیت انجام داده شود. ظهور فضاهای کار اشتراکی بسیاری از مشکلات را برای متخصصان دورکار و مسافران دورکار حل کرده است، از تشکیل جوامع گرفته تا ایجاد روال مشخص و ثبات.

برچسب‌ها - کلمات کلیدی
اشتراک گذاری در